В Києві поступово оновлюють застарілі ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6


Зараз ТЕЦ-6 і ТЕЦ-5 забезпечують 48% теплопостачання Києва та майже 60% електроспоживання міста. Однак більшість обладнання на них використовується понад 40 років і потребує модернізації. 

«За оцінками міжнародних експертів модернізація теплоенергетичного комплексу потребує близько 30 мільярдів гривень. Для бюджету міста – це колосальні кошти, і ми залучаємо кредитні кошти надійних міжнародних партнерів», – пояснював заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Перші кроки

На оновлення теплоелектроцентралей у 2019 році спрямували понад 100 мільйонів гривень. За них, серед іншого, відремонтували водогрійний котел на ТЕЦ-5, а на ТЕЦ-6 почали ремонт градирні – башти, що забезпечує охолодження технічної води повітрям. 

У 2020 році за інвестиційною програмою на модернізацію станцій передбачили 120 мільйонів. Їх планують витратити на оновлення систем контролю, керування та автоматичного регулювання енергоблоків на теплоелектроцентралях, технічне переоснащення цехів та відділів станцій. А ТЕЦ-6 планують модернізувати, встановивши енергоефективне обладнання на базі газотурбінних установок. Загалом програмою на 2020 рік передбачено 23 проєкти.   

Інвестиційна програма для оновлення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 на 2021 рік ще не була затверджена, проте її попередній проєкт можна знайти на сайті комунального підприємства. Загалом на роботи планують залучити майже вдвічі більше коштів, ніж у попередні роки, – 224,6 мільйони гривень. Значна частина з них – 71 мільйон – піде на реконструкцію системи автоматичного регулювання турбоагрегату, котельного та турбінного відділення ТЕЦ-5.

Проєкт інвестиційної програми передбачає загалом 45 проєктів. Серед них – технічне переозброєння відділів та цехів станцій, реконструкція щита постійного струму та переоснащення системи збудження на блоці №1 ТЕЦ-6, реконструкція баштової градирні № 2 ТЕЦ-6 та реконструкція системи регулювання тиску природного газу на ТЕЦ-5.

Реалізація першочергових проєктів дозволить суттєво підвищити надійність роботи теплоенергетичного комплексу та якість надання послуг, зазначають у комунальному підприємстві «Київтеплоенерго».

Адже зношене обладнання, яке вичерпало свій плановий термін експлуатації, може спричиняти перебої у роботі системи. Наприклад, у липні 2020 року кілька центральних районів міста залишилися без світла і води через загоряння масляного вимикача на ТЕЦ-5. 25 таких вимикачів планують замінити на сучасні елегазові в найближчі п’ять років.  

Модернізація є важливою умовою не лише надійності роботи теплоелектроцентралей у Києві, але й їх ефективності та конкурентоздатності на новому ринку електроенергії.  У 2020 році продовжується робота з підключення SCADA на теплоелектроцентралях. На ТЕЦ-5 окремі функції системи працюють вже на усіх енергоблоках. На ТЕЦ-6 SCADA повноцінно запрацювала на енергоблоці № 1. На енергоблоці № 2 поки лише частково: система фіксує та реєструє аварійні ситуації, забезпечує моніторинг температурного контролю на генераторі та на водогрійному котлі №6. 

«Епоха «ручного управління» в енергетиці вже закінчилась, межа між IT-технологіями в чистому вигляді та процесами управління сталим енергозабезпеченням зникла. Сучасна енергетика — це високотехнологічна галузь, ідеально керована система, яка миттєво реагує на будь-які відхилення в роботі обладнання і також миттєво надає усю необхідну інформацію про їх усунення», – зазначав директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд. Створення єдиного інформаційного поля означає підвищення якості та надійності енергопостачання столиці, а також рівня її кіберзахисту, кажуть у комунальному підприємстві. 

0Shares

Вам також може сподобатись: