Електроенергія в Україні зросте на 54% у серпні

З 1 серпня 2020 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), збільшує тариф «Укренерго» на передачу електроенергії на 54,6% — з 155,4 грн / МВт до 240,23 грн / МВт (без ПДВ), повідомляє Інтерфакс-Україна.

НКРЕКУ ухвалила це рішення, аби мати кошти для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (ВЕД) через ДП «Гарантований покупець». Попередньо тариф мав зрости у 2,1 рази — до 327,97 грн/МВт, а НЕК пропонував збільшити тариф до 604,51 грн/МВт.

Дякуючи, представникам бізнесу та народним депутатам комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу.

Володимир Кудрицький – голова «Укренерго» повідомив, що у разі  прийняття Верховною Радою законопроєктів, що дозволять збалансувати ситуацію на ринку, а також якщо Кабмін внесе зміни в модель покладання спеціальних зобов’язань, то банки будуть готові переглянути умови фінансування.

Також, «Укренерго» проведе додаткові переговори з Міжнародним валютним фондом, щоб збільшити обсяг кредиту.


Окрім цього, як заявив Голова КМДА Віталій Кличко, буде можливе подорожчання проїзду в електротранспорту столиці, так як це тісно пов’язане з подорожчанням електроенергії, але такі зміни відбудуться не раніше початку 2021 року. Про це Кличко повідомив на прес-брифінгу.

Міський голова зазначив, що влада розуміє удар по гаманцям киян, який спричинить це рішення, а тому буде шукати додаткові кошти для компенсації перевізникам.

0Shares

Вам також може сподобатись: