Депутати планують збільшити податки

В Київраді погодили нову схему розподілу податку на доходи фізичних осіб.

На засіданні комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків депутати погодили проєкт звернення до Верховної Ради України щодо розподілу податку на доходи фізичних осіб для столиці.

Наразі, відповідно до Бюджетного кодексу, 60% податку на доходи фізичних осіб столиця віддає до державного бюджету. У той же час, інші міста передають тільки 25%.


Як говорять депутати, у Києві зареєстровано майже 3 мільйони мешканців. Близько 2 мільйонів – не мають офіційної реєстрації, ще майже 400 тисяч осіб щоденно приїздять до міста на роботу. При цьому, столиця має серйозні інфраструктурні, транспортні, екологічні, житлово-комунальні проблеми.

Майже половина ліфтів столичних багатоповерхівок уже відслужила нормативні терміни. Місто потребує нових станцій метрополітену. Значно не вистачає місць для дітей у школах і садочках, більшість навчальних закладів потребують реконструкції та модернізації. Є чимало проблем із транспортною інфраструктурою, приміром, за останні роки кількість муніципального транспорту знизилась на 10%.

Але столиця не може швидко вирішувати ці проблеми через брак коштів. Саме тому депутати наголошують, що у місті має залишатися 75% доходів фізичних осіб.

0Shares

Вам також може сподобатись: