70% житлового фонду у Києві – застаріле житло
На одного українця наразі приходиться 24 кв.м житла, а 70% житлового фонду — застаріле. Для того, аби вийти на європейський рівень забезпечення сучасним і якісним житлом, де на одного мешканця приходиться біля 60 кв.м, лише у Києві треба будувати мінімум 2 млрд квадратних метрів житлової нерухомості щороку.
Збільшити обсяги будівництва вже в найближчі 2-3 роки можливо шляхом доступної іпотеки. Він зазначив, що для того, аби українці змогли брати іпотечні кредити потрібно зробити три головні кроки:
- знизити до 10% перший внесок за квартиру, який зараз складає від 25 до 50% від вартості житла,
- знизити іпотечну ставку до 8%,
- застрахувати ризики інвестора.
Уряд вже почав робити перші кроки в цьому напрямку. Але для повернення довіри українців до іпотеки, потрібні спільні зусилля всіх учасників будівельного ринку.
