“Іспанські” ліхтарі за 19 мільйонів в Києві

Чи замислювались кияни над тим, що за ліхтарі знаходяться у парках Києва, звідки вони та чи несуть вони хоча б якусь історично-культурну цінність. Куди їх перевозять після заміни, чи є офіційним їх демонтаж?

Демонтаж всіх старих ліхтарів відбувся згідно рішення КМДА, повідомляє Київміськсвітло. Але громадськість проти пускання старих ліктарів на металобрухт, адже їх можна реставрувати.

Киянин Василь Грубляк запропонував на своїй сторінці у Facebook взятися за повоєнні ліхтарі у Маріїнському парку. Ініціатор ідеї – художник-реставратор за фахом, вважає демонтаж повоєнних ліхтарних стовпів вандалізмом. Знесені ліхтарі були «шедеврами декоративного мистецтва середини ХХ століття». Він підкреслює, що вони перетворювали Маріїнський парк на «острівець теплого світла».

Цілісна заміна всіх ліхтарів у Маріїнському парку обійшлася міському бюджету у майже 19 мільйонів гривень, чим не могла не обурити  багатьох. Кияни навіть створили мапу з історичними ліхтарями. Замовник цих робіт – Київміськсвітло, оприлюднив офіційну заяву із поясненням, що більшість паркових стовпів була аварійною, а відтак їх змушені були замінити новими, іспанського виробництва.

Нові опори, які з’являються на місці старих, виробляють в Україні. Потім їх вивозять, наприклад, до Польщі, клеять місцеві наліпки — і ввозять в Україну вже як польські. Після цього їхня ціна значно зростає. За анонімною інформацією, «іспанські» ліхтарі, які з’явилися саме в Маріїнському парку, виготовлялися не в Україні, а в Китаї. Хоча їхали вони дійсно з Іспанії, за тою ж самою схемою.

На фонарні  стовпи взагалі мало хто зважає. Звісно, люди, обізнані в архітектурі, звернуть увагу на їхнє декорування та візерунки — але пересічний прохожий побачить лише те, що вони старі, заржавілі, зношені й найчастіше зламані. 

0Shares

Вам також може сподобатись: