Чи зникне книжковий ринок “Петрівка”?


Через рік на найпопулярнішому в Києві книжковому ринку біля метро «Петрівка» почнеться глобальна реконструкція. На останній сесії депутати Київради виділили ділянку ТОВ «Книжковий ринок» для будівництва торгово-розважального комплексу та паркінгу.Проект реконструкції керівництво ринку розробило кілька років тому, на їхню попередніми планами, на Петрівці з’явиться найбільший книжковий магазин в Україні.

Планувалося поступово зносити старий книжковий ринок і Хозринок, а замість книжкових рядів побудувати паркінг. Тепер же, за словами Віталія Правдивого, директора 000 «Книжковий ринок», стара частина книжкового ринку, який існує з 1997 року, під реконструкцію не потрапить. Торгово-розважальний центр побудують на місці господарського ринку і двох підприємств, розташованих на ділянці між Московським проспектом і вул. Вербової. При цьому в новому центрі площею 140 тисяч квадратних метрів буде відведено 9 тисяч тільки для книжкового маркету, решту площі займуть заклади громадського харчування, розважальні заклади, ресторани і кілька кінотеатрів.

Чи зникнуть дешеві книги?

Торговці книгами вважають, що їх або збираються прибрати по-тихому, і тому не визнаються в своїх намірах, або будуть повільно, але вірно спокушати новими робочими місцями, придумуючи різні «вигідні умови». Можливо, навіть погодяться спочатку зайнятися демпінгом і продавати книжки ще дешевше, ніж на ринку, а коли звідти всім доведеться перебратися в центр, колишні вуличні ряди знесуть, а ціни на книжки тут же піднімуть. Інші таких далеких перспектив не бачать, а просто вважають, що раз плата за право торгувати в новому центрі – в теплі і комфорті, напевно буде в кілька разів вище, ніж зараз, то книги там будуть коштувати набагато дорожче, ніж на ринку.

Орендна плата «космічної» не буде, – обіцяє Віталій Правдивий (зараз на книжковому ринку працює тисяча торговців, які за оренду «квадрата» платять по 150 гривень в місяць.) – Почати реконструкцію ми плануємо через рік. Це трапиться, якщо отримаємо всі узгодження. Відведення землі – це лише перший крок на шляху до реконструкції. Що стосується торговців книгами, то їм не потрібно боятися. Старий ринок залишиться недоторканим. Але якщо продавці захочуть перебратися в новий центр, то ми з ними домовимося. Ми за те, щоб підприємці працювали з нами, а не шукали собі місця на стороні ».

Правдивий вважає, що старий книжковий ринок і новозбудований книжковий торговий комплекс будуть гармонійно уживатися на Петрівці. За його словами, перший – буде для бідних, а другий – для багатих киян.

0Shares

Вам також може сподобатись: