Хто та як платить за полив дворів у Києві

Кияни дуже часто ставлять питання про полив у спеку прибудинкових територій. Тому «Київводоканал» надав роз’яснення, хто і як заплатить за використану воду. Спеціалісти підприємства пояснили, що у більшості будинків у підвалах були запроєктовані окремі відгалуження від водогону для поливальних цілей.

Але ще за у радянських часів на там не було лічильників.

У 1990-ті роки деякі ЖЕКи в цілях економії вирішили полив відрізати полив та запломбувати. Немає води – менше роботи двірнику, менша квартплата. Деякий час киян це влаштовувало, поки зрештою не почали писати скарги, щоб полив повернули.

Отже, у Києві зараз є три варіанти для багатоквартирних будинків.

Перший: у будинку є відгалуження на полив і на ньому є лічильник. Отже, двірник (чи інша відповідальна за полив особа) доглядає ваші клумби і газони. Весь об’єм, який «пройшов» за місяць через цей лічильник, – це вода для господарських потреб будинку. Вона оплачується мешканцями у платі за обслуговування будинку і прибудинкової території. І що важливо – на цьому лічильнику для поливу оплачується тільки водопостачання, без водовідведення, адже тут  немає послуги каналізування, лише подача води.

Другий: відгалуження на полив відрізане та опломбоване. У цьому випадку потрібно встановлювати лічильник, відновлювати відгалуження і оформляти його в додатковому договорі. Ці питання мають вирішувати між собою житлова організація (ОСББ, управитель, ЖБК) і водоканал.

Третій: у проєкті будинку не було передбачено відгалуження на полив. Це найскладніше, тому що потрібен проєкт на зміну системи водопостачання, потім монтаж відгалуження і наприкінці – зміни до договору з водоканалом.

Як наголошує «Київводоканал», якщо у будинку нема такого відгалуження чи воно запломбоване, птрібно звертатися до керуючої організації для вирішення цього питання.

0Shares

Вам також може сподобатись: