У КМДА дали дозвіл з історичної будівлі зробити 27-метровий торговий центр

Столична влада дозволила реконструювати історичну будівлю колишнього Центрального гастроному по вулиці Хрещатик, 40/1. Власнику будівлі дозволили перебудувати його під 27-метровий торговий центр. Згідно з проектом, під ним спорудять підземний паркінг, а на даху облаштують оглядовий майданчик з зонами для фуд-кортів.

Питання реконструкції історичної будівлі  постало після масштабної пожежі 20 червня 2017 року. Після пожежі столична влада заявила, що зобов’язують власника будівлі відновити його. У наступні роки будівля перетворювалася в руїни.

Ділянка проектування знаходиться в межах історичного ареалу Києва. При цьому вулиця Хрещатик є пам’яткою містобудування місцевого значення, згідно з наказом Мінкультури №757.

Сьогодні затвердженого Детального плану території, що включає цю ділянку, не існує. Тобто, згідно із законодавством, нічого нового тут будувати не можна.

Про будівлю

Будівля на Хрещатику, 40/1 – колишній готель (відомий як готель “Номер Кане”), побудований в 1874 році в Києві за рахунок французького підприємця Жана-Батиста Кане. В кінці 1920-х років готель приєднали до комунального готелю “Нова Росія”. Тоді на його нижніх поверхах розмістили один з радянських кооперативних продовольчих магазинів, після чого магазин став гастрономом-універмагом.
Цю будівлю віднесено до пам’яток історії, архітектури та містобудування місцевого значення.

Власник будівлі

Влітку 2018 року стало відомо, що будівля і земля під нею 3 роки перебували в іпотеці ПАТ “Асвіо банк” під кредит в розмірі 100 млн гривень. Зараз будівля знаходиться в приватній власності ТОВ “АБ Інвестиції і розвиток”.

0Shares

Вам також може сподобатись: