У Києві 232 новобудови назвали ризиковими

У Києві станом на вересень 2020 року більше ніж половину новобудов можна зарахувати до категорії ризикових. Про це йдеться у дослідженні, проведеного компанією Monitor.Estate.

Компанія проаналізувала 435 об’єктів будівництва, що зводились з 2016 року та/або зводяться сьогодні. За даними дослідження, у Києві налічується 232 ризикових об’єкти будівництва (53,3% від загальної кількості будинків, що зводяться). Без оформлення дозвільних документів ДАБІ —113 новобудов (25,9%), ще 180 (41,3%) будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки. 20 об’єктів (4,5%) зводиться без необхідних ліцензій на виконання будівельних робіт.

Найбільша кількість ризикових новобудов – в Деснянському, Голосіївському і Шевченківському районах. Найменш проблемний Оболонський район.

Загалом до процесу будівництва залучено 712 компаній, з яких 96 зареєстровані за адресами масової реєстрації (13,48%) від всіх компаній, 178 компаній мають податковий борг (25%). 389 компаній взагалі фігурують у кримінальних справах. Більшість справ стосуються використання схем фінансування будівництва та залучення фіктивних компаній, за допомогою яких забудовники занижують базу оподаткування, пояснив співзасновник сервісу Monitor.Estate.

Раніше в Україні з’явився некомерційний сайт KtoStroit.com, на якому можна подивитися всі забудовники міста, знайти статистику обіцяних і реальних дат здачі ЖК.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Хмарочоса» – незалежного та впливового київського інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ зрозумілішим для містян, а діяльність влади – прозорішою.

0Shares

Вам також може сподобатись: