Київ “в тумані”

На протязі останніх тижнів Київ перебуває у постійному тумані або смозі. Стан повітря у столиці погіршується. Кияни турбуються чи це просто такі погодні умови, чи це все же таки небезпечний смог.

В громадській організації «Центр екологічних ініціатив «Екодія»» запевнили, що смогу у Києві немає, а забруднення повітря в межах допустимої норми.

Взагалі забрудненню повітря сприяють туман, безвітряна та тепла погода і вологість. Через це забруднювачі літають біля поверхні землі та не розсіюються, однак про смог у Києві все же таки не йдеться.

Нажаль, наразі в Україні немає якісного державного моніторингу якості повітря, оскільки обладнання застаріло. Воно не може вимірювати рівень дрібних частинок пилу у повітрі, які Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла до головних факторів забруднення. Альтернативою державним системам є громадський моніторинг.

Підвищений рівень забруднення повітря може викликати у людей подразнення слизової оболонки, свербіння та кашель. У людей з хронічними хворобами — важчі наслідки.

В Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що у Києві рівень забруднення повітря не збільшився.

0Shares

Вам також може сподобатись: