Кияни готуються до виборів

Незважаючи на те, що президентська команда перестала педалювати питання проведення дострокових виборів у столиці, соціологи не перестають заміряти електоральні симпатії киян.

Так, серед опитаних протягом другої декади жовтня респондентів, більшість віддала б перевагу чинному меру Віталію Кличку. За нього готові проголосувати понад 36,6% киян.

Судячи з результатів опитування, виборці столиці є прихильниками стабільності, а не електоральних експериментів. Це в жодному разі не означає, що їм подобається сучасний стан столиці – хаотична забудова, дефіцит шкіл і дитячих садочків, перманентні затори на автошляхах, низька якість життя та високі ціни. Ці настрої «ловить» високий анти рейтинг В.Кличка – понад 35% (дуже негативне і скоріше негативне ставлення. баланс позитивного і негативного – +5,1%). за цим показником він поступається лише Ю.Тимошенко та П.Порошенку.

Насправді високий рівень підтримки продиктований намаганням Офісу Президента України розділити посади мера і голови КМДА, що однозначно негативно сприймається киянами і може призвести до управлінського колапсу.

Цікавою виглядає п’ятірка осіб, яким кияни віддають найбільше симпатій. серед них: В.Кличко – 36,6%, О.Ткаченко – 18% (-5% баланс позитивного і негативного), А.Пальчевський – 12,6 (+11% баланс позитивного і негативного), О.Попов – 8,6% (-8,3% баланс позитивного і негативного), М.Томенко – 8,1%  (+13,1% балансу між позитивним і негативним).

Найнижчий рівень антирейтингу мають М.Томенко і А.Пальчевський. Їх підтримці є куди «рости».

Результат О.Ткаченка зумовлений рейтингом партії «Слуга народу», А.Пальчевського – інтелектом, обізнаністю, активністю, медійною присутністю, О.Попова пам’ятають як доброго господарника, який за три роки зумів відкрити кілька станцій метро та кілька великих автомобільних розв’язок. М.Томенку симпатизують через відсутність у його політичному бекграунді корупційних скандалів, ідентифікують його як чесного, принципового та відкритого політика.

До оголошення виборів усе ще може кардинально змінитися. Це тільки перший замір, який визначає потенційні можливості не тільки сісти в крісло мера, але й провести фракцію у Київраду.

https://www.pravda.com.ua/news/2019/10/29/7230373/

0Shares

Вам також може сподобатись: