В Україні посилили покарання за порушення ПДР. Як зростуть штрафи?

Рада посилила відповідальність за водіння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння та за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні за законопроєкт 2695, яким посилила відповідальність за водіння у стані алкогольного сп’яніння та за перевищення швидкості руху більш як на 50 кілометрів за годину, йдеться на сайті парламенту.

Закон посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Відновлюється і збільшується відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тисяч гривень за перший випадок до 51 тисячі гривень з позбавленням водійських прав на десять років. За третій випадок – конфіскація авто. Також посилюється кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – штраф збільшено з 510 до 3400 гривень, за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 гривень з позбавленням права керування авто на строк від одного до двох років або без такого.

Законом збільшено штраф за керування або передачу керування транспортом особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 гривень, а повторне протягом року – 40800 гривень з позбавленням права керування авто – від п’яти до семи років (можливе також його оплатне вилучення).

За керування особою, яка була позбавлена такого права, штраф збільшено з 510 до 20400 гривень, а повторне протягом року – 40800 гривень з позбавленням права керування авто – від п’яти до семи років (можливе також оплатне вилучення).

Мінімальний штраф для водія за порушення ПДР збільшиться до 510 гривень. Зокрема, на таку суму будуть штрафувати за: непристебнутий ремінь; неосвітлений номерний знак; розмову по телефону за кермом без гарнітури; порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону; відсутність шолома у мотоцикліста. Трохи підвищується штраф за ненадання переваги в русі машинам «швидкої», поліції, аварійним службам – до 680 гривень. За створення аварійної ситуації будуть штрафувати на 1145 грн, а за порушення, що призвело до аварій – на 850 гривень.

Загалом у 2020 році в Україні 3550 осіб стали жертвами тих, хто порушив правила безпеки дорожнього руху.

0Shares

Вам також може сподобатись: