Адаптивний карантин-регіони України знов будуть поділені на зони за кольорами

Із середи, 24 лютого, в Україні почне діяти адаптивний карантин і регіони знов будуть поділені на зони за кольорами, відповідно до ситуації з епідемією коронавірусу. Адаптивний карантин діятиме до 30 квітня. Так само до 30 квітня продовжено загальнонаціональний карантин. Про це йдеться у постанові уряду.

При цьому з 24 лютого на всій території України встановлюється жовтий рівень епідемічної небезпеки.

Йдеться про ті самі обмеження, які діють зараз. Так, забороняється бути у транспорті та громадських місцях без маски; перебувати на вулиці без документів; зали кінотеатрів, театрів тощо можуть бути заповнені лише наполовину; в салон транспорту можна брати лише пасажирів за кількістю сидячих місць. Заклади обслуговування мають наносити маркування для черги (дистанція 1,5 метра). Нічні клуби та дикотеки заборонені. Заборонено планові госпіталізації. Готелям працювати дозволено.

Водночас закладам громадського харчування буде дозволено працювати на годину довше – до 00:00. Також дозволили відвідувати заклади освіти групами понад 20 осіб.

Зелений рівень на території України може бути встановлений, якщо захворюваність на грип та ГРВІ у хоча б 13 областях не перевищуватиме 50% епідемічного порогу, а коефіцієнт виявлення COVID-19 становитиме менше 5%.

Якщо ж регіон потрапить у помаранчеву зону, буде зачинено готелі. Спортивні заклади можуть працювати, але з обмеженням кількості відвідувачів – не більш як одна людина на 10 метрів квадратних.

У червоній зоні закриваються: заклади харчування, крім доставки і замовлень на винос; ТРЦ та розважальні заклади; магазини, в яких менше 60% площі призначені для торгівлі харчами та іншими продуктами з переліку необхідних; непродвольчі ринки, спортзали, заклади культури, перукарні й салони краси, центри збирання відходів; середні та старші класи школи. Працюватимуть дитсадки та 1-4 класи школи.

0Shares

Вам також може сподобатись: